לדף הפייסובק של אירועי הבליינד דיי                            
  לדף הפייסבוק של המרכז לעיוור                               

להרשמה לניוזלטר  

  קישור לאתר NVDA, תוכנת קורא מסך חינמית

 


English
חדשות ועדכונים

הצטרפות לפעילות עמותת כוונים

"בגובה העיניים" הינה תכנית שיקומית, חינוכית וחברתית לצעירים ולבני נוער עם עיוורון ולקויות ראייה בגילאי 10-21. התוכנית מופעלת על ידי עמותת "כוונים" בשיתוף משרד הרווחה. 

הפעילות נעשית בהדרכה ובליווי של אנשי צוות מקצועיים ומתנדבים בוגרים מתחומים מקצוע שונים, המהווים מודל לעשייה חברתית משותפת. פעילויות העמותה מתקיימות בשני מרכזים - בצפון הארץ ובמרכזה.

עיקר התוכנית מבוסס על סופי שבוע קבוצתיים המתקיימים בתדירות של אחת לחודש הכוללים לינה מחוץ לבית בשילוב מגוון פעילויות חברתיות ואתגריות, במסגרתם רוכשים החניכים מיומנויות חברתיות וכלים המעודדים ומקדמים מסוגלות עצמית, ביטחון ועצמאות אישית.

הפעילות נערכת בקבוצות קטנות של 10-12 חניכים בקבוצה וזאת על מנת לשמור על אופי משפחתי והינה מותאמת גם לחניכים שומרי שבת וכן לחניכים מהמגזר החרדי.

בנוסף, מקיימת העמותה פעילויות שוטפות במהלך השנה בהן נפגשים החניכים לפעילויות אתגריות שונות כגון: רכיבה על סוסים, קיר טיפוס, שייט קייקים, הקמת מחנה ועוד. 

נציין כי בהמשך לחזון השילוב החברתי של העמותה, מעודדת התכנית את החניכים להשתלב באופן מותאם בתנועת הנוער ״הצופים״ ומשמשת כמסגרת מלווה לחניכים המעוניינים בכך. בנוסף, משתתפים החניכים במחנה הקיץ של תנועת ״הצופים״.

התוכנית "בגובה העיניים" מרחיבה בימים אילו את שורותיה וקולטת חניכים מכל רחבי הארץ.

כל מי שמעוניין לקבל פרטים נוספים על פעילויות העמותה ולהצטרף לשורותיה מתבקש לפנות אל רותם עמר בטלפון 050-3575010 או לפנות לכתובת הדואר האלקטרוני הבא :  avichytomer@gmail.com


    שלח לחבר     גירסה להדפסה
     
חזרה לחדשות ועידכונים
 
אודותינו   צור קשר   הצהרת נגישות