לדף הפייסובק של אירועי הבליינד דיי                            
  לדף הפייסבוק של המרכז לעיוור                               

להרשמה לניוזלטר  

  קישור לאתר NVDA, תוכנת קורא מסך חינמית

 


English
חדשות ועדכונים

תביעה ייצוגית נגד רכבת ישראל

שלום לכולם,

 

מצורפת לעיונכם הודעה הנוגעת לתביעה ייצוגית שהגיש בשם קהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראיה מר ראובן ברון, אשר בין יתר עיסוקיו הוא גם יו"ר ועדת הנגישות מטעם המרכז לעיוור בישראל. לצערנו, ההודעה מנוסחת בלשון משפטית, אך עליה להיות מועברת, בהוראת בית המשפט, כלשונה, אחת לאחת.

להלן נוסח ההודעה:

 

הודעה על אישור תובענה ייצוגית לפי 25(א)(1) לחוק התובענות ייצוגיות, התשס"ו-2006

ת"צ 21458-03-14 ברון נ' רכבת ישראל בע"מ

 

מובא בזאת לידיעת הציבור כי ביום 22.5.2017 אישר בית המחוזי מרכז-לוד, ע"י כבוד השופטת אסתר שטמר, בקשה לאישור תביעה כייצוגית במסגרת ת"צ 21458-03-14 ברון נ' רכבת ישראל בע"מ.

 

עיקרי ההחלטה: בית המשפט הנכבד קבע כי התובע הוכיח לכאורה שקיימות תחנות רכבת שאינן נגישות בצורה מלאה לעיוורים וכבדי ראייה.

 

הגדרת הקבוצה: אנשים עם עיוורון ואנשים עם לקות ראייה אשר מרכז חייהם בישראל, אשר עשו שימוש בשירותי תחבורה המסופקים על ידי הרכבת, במהלך 7 השנים שקדמו להגשת התובענה ועד למועד אישור התביעה כייצוגית.

 

עילת התביעה: הפרת פרק ה' לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח-1998, הפרת תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (הסדרת נגישות לשירותי תחבורה ציבורית), התשס"ג-2003 והפרת תקן ישראלי 1918 ומכוחם של אלו גם הפרת חובה חקוקה ורשלנות לפי פקודת הנזיקין [נוסח חדש].

 

שאלות משותפות לקבוצה כפי שהוגדרו בבקשת האישור: האם כל תחנות הרכבת נגישות כדין והאם חברי הקבוצה זכאים לסעדים הנתבעים בגין פעולות ו/או מחדלי הרכבת בהנגשת התחנות.

 

הסעדים הנתבעים: פיצוי לחברי הקבוצה בגין נזק לא ממוני ומתן צווים מתאימים לתיקון ההפרה.

 

פרישה מהקבוצה המיוצגת: כל אדם הנמנה על הקבוצה המוגדרת לעיל, יראה כמי שהסכים להגשתה כתובענה ייצוגית בשמו, אלא אם כן הודיע לבית המשפט על רצונו שלא להיכלל בקבוצה, בתוך 45 ימים מיום פרסומה של הודעה זו.

 

זהות התובעים המייצגים ובאי-כוחם: התובע המייצג הוא מר ראובן ברון והוא מיוצג על ידי עוה"ד שמואל אהרנסון ממשרד אהרנסון, אבולעפיה ושות' ועו"ד עופר לוי.

 

פרסום: פרסום מודעה זו ייעשה בנוסף לעיתונות, גם באמצעות המרכז לעיוור.

 

עיון: עותק מלא של החלטת בית המשפט ניתן לעיון במשרדי באי הכוח המייצגים, לאחר תיאום מראש (בטלפון: 03-6250500) בכתובת רחוב לינקולן 20, תל אביב. ניתן לעיין בהחלטה בפנקס התובענות הייצוגיות באתר האינטרנט של בתי המשפט בקישור - www.court.gov.il. נוסח מודעה זו אושר על ידי בית המשפט הנכבד.

 

בכבוד רב,
נתי ביאליסטוק - כהן
המנהל הכללי
 


    שלח לחבר     גירסה להדפסה
     
חזרה לחדשות ועידכונים
 
אודותינו   צור קשר   הצהרת נגישות