דבר המנהל הכללי / אגרת מס’ 15 לציבור

וואו, איזה Blind-day היה לנו השנה!

אירועי יום המודעות כמעט והסתיימו (יש עוד מספר אירועים, שמסיבות שונות, מתקיימים במועדים מאוחרים יותר) ואפשר לסכם את היום הזה כמוצלח מאד. זכינו לחשיפה תקשורתית בכל כלי המדיה ונהנינו משיתופי פעולה בכל תחום אפשרי.

האירוע המרכזי,”המיצג” -מיצג אומנותי, חוויתי המדגים ומציג לקויות ראייה שונות, שהוצב בשדרות רוטשילד בתל-אביב, נהנה מהצלחה כבירה, שבעקבותיה נתבקשנו להשאירו בשדרה יום נוסף, מעבר למתוכנן. התקשורת מצאה המון עניין במיצג, אך הסיפוק היה גדול מאד מההתעניינות של העוברים והשבים, ושל אנשים שבאו במיוחד לצפות בו ולהתרשם. תוך כדי המיצג נוצר שיח מעניין בין הקהל הרחב ובין המציגים ונציגי המרכז לעיוור שליוו אותו כל העת, ותגובות הקהל היו מוצלחות, מן ההיבט של הבנת הנושא, חשיפה ליכולות וקבלת האמירה הברורה של הקהילה – “אנחנו כאן כדי להשתלב”. גולת הכותרת של המיצג הייתה העמדת אולפן פתוח ששידר מהשטח במהלך מספר שעות, בהשתתפות חברים שונים ותוך הצגת נושאים שונים שמעניינים את הקהילה ואשר חשבנו שהציבור ישמח להכיר, ואכן השידור שלנו שודר חי באתרי אינטרנט מרכזיים, כגון Ynet ואתר “רשת” ואף זכה ל”פריצות” אל תכניות הבוקר בערוצים “רשת” ו”עשר”. את השידור החי מהשדרה הנחתה, לכל ארכו, שרון זליקובסקי – שחקנית ואשת תקשורת מוכרת.

אירוע חשוב נוסף התקיים במרכז “נא לגעת”, לקחו בו חלק אנשי עסקים, אנשי תקשורת ובכירים מהמגזר הציבורי. במסגרת אירוע זה נערכה ארוחת ערב חגיגית במסעדת “Blackout” בה אכלו הסועדים בחשיכה מוחלטת, על מנת שיוכלו להתנסות ולהבין, ללא כל תיווך, את הקושי אך גם את העובדה שהכל אפשרי. רשמי הסועדים היו מדהימים ומרגשים ואני מקווה שיהוו פתח לשילוב טוב יותר בחברה ובתעסוקה בעתיד.

הארנו את בניין עיריית תל- אביב – יפו, בערב ה Blind-day באורות ובצבעים ובסמלי היום, כבוד לו זוכים רק אירועים משמעותיים וההכרה באירועים שלנו כזכאים להארת הבניין, היא הכרה מאד מרשימה.

חברים רבים בקהילה עלו לשידור בערוצי טלוויזיה ורדיו שונים במהלך היום והסבירו נושאים שונים הקשורים לחיינו, ארגונים שונים נהנו מחשיפה וסיפרו על פועלם השגרתי למען הקהילה ורשת ג’ של תאגיד השידור השמיעה בכל שעה שיר בבחירה ובאמירה אישית של חבר הקהילה.

בין האירועים המרכזיים ניתן לציין את תחרות השחמט הפתוחה, שהתקיימה בתאטרון הלאומי “הבימה”, ביזמת המרכז לעיוור, עמותת השחמטאים עם עיוורון ו”שחמט לכל”, שקיבצה עניין רב בקרב שחקני שחמט רבים. נהניתי לראות קבוצה גדולה של ילדים, תלמידי בתי ספר לשחמט מרחבי הארץ שבאו להתנסות במשחק שחמט עם שחקני הקהילה.

קצרה היריעה מלהזכיר את שלל האירועים שקיימו ארגונים שונים, על בסיס מקומי ברחבי הארץ, אך הם היו רבים ומוצלחים.

כאן גם המקום להודות לחברי הקהילה שלקחו חלק באירועים ובפעולות השונות, מתוך רצון לתרום ולהתרם מהפעילות המגוונת, למתנדבים הרבים שסייעו לנו לקיים את כל האירועים, למשרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים שפרש חסותו על היום החשוב הזה וכן לעובדי המרכז לעיוור הנמרצים שלא נחו לשם הצלחתו.

ובהמשך…

בכנסת ישראל תוקם “שדולה למען אנשים עם עיוורון”, בראשות חברי הכנסת איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) ומיקי מכלוף זוהר (הליכוד). אירוע ההשקה מתוכנן להתקיים ב 2 ביולי, ופרטים נוספים יבואו בהמשך.

עוד, אנצל הזדמנות זו לציין, שלקראת חג ה”עיד-אל- פיטר” שיחוג בימים הקרובים, פנינו למשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, בבקשה להקדים את תשלום דמי הליווי על מנת שחברינו המוסלמים יוכלו ליהנות מהם כבר לפני כניסת החג. אני שמח שהמשרד נעתר לבקשה ונרתם לבצע את העברת התשלום לפני המועד “הרגיל”. וכמובן, ברכות חמות של “חג שמח” לחברים החוגגים.

זהו, זה הכל להפעם, עדכונים נוספים במכתבים השוטפים ובהודעות המיוחדות בהמשך.

נתי ביאליסטוק-כהן
המנהל הכללי

Print Friendly, PDF & Email