עדכוני המרכז לעיוור בישראל 11-04-2019

חברים יקרים,

יום חמישי ה- 18.4.19 לא יינתן שרות במרכז לעיוור, חג שמח וכשר לכם ולבני משפחתכם.

 

לכבוד חג הפסח אנו שמחים להודיע כי הוקדמו מועדי תשלום דמי הליווי ליום 16.04.19 ומועדי תשלום קצבאות הנכות הכללית והשרותים המיוחדים  יוקדמו ל 21.04.19

 

בהמשך לפיילוט להנגשת קלפיות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה לבחירות לכנסת ה- 21.

רבים מחברי הקהילה לא הגיעו להצביע בקלפיות הנגישות ברצוננו לאסוף נתונים ולברר את הסיבות. השאלון מיועד לאנשים עם עיוורון/לקויות ראייה שלא הצביעו בקלפי הנגישה.
למילוי השאלון לחצו כאן

קופת חולים הכללית

שמתמודדים עם לקויות ראייה ועם עיוורון יכולים לגלוש באתר כללית בעזרת נציגי תמיכה של “מגדל אור”, שהם עצמם מתמודדים עם הלקויות האלה. צריך רק להתקשר ל־2708*
לינק לכתבה בנושא

 

מתחדשים באביב- פרויקט שיפוצי עבודות נגרות-  אפריל 2019

בשיתוף פעולה בין המרכז לעיוור בישראל לבין   rainbow. Net  וקהילת  נגרים  למען  אחרים.

חברים מקהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, נושאי תעודת עיוור,  הזקוקים לסיוע בשיפוץ הבית, כדוגמת : תיקוני עץ ונגרות, שיפוץ ארונות מטבח, תיקון והחלפת דלתות ארונות, הכנת מדפים והתקנתם, מוזמנים לפנות אל המרכז לעיוור באמצעות טופס “בקשת מענק” ולצרף אליו את כל המסמכים הנדרשים בטופס.

יש לשלוח את הבקשה במייל אל ענת בן פורת, כתובת anat@ibcu.org.il  או באמצעות פקס מס’ 03-5423711 .בקשה שתגיע ללא כל המסמכים, לא תיבחן. הבקשה תבחן עפ”י הכללים שמופיעים בנוהל בקשת מענקים של המרכז לעיוור.

הפרויקט מתבצע באזורים הבאים: אזור המרכז, חיפה והקריות, עמק חפר ונתניה.

לתשומת לבכם:

השיפוץ  מבוצע על בסיס התנדבותי בלבד, תלוי זמינות המתנדבים באזור המבוקש ועמידה בתנאי הבקשה. השיפוץ יבוצע אך ורק לאחר תיאום פגישת יעוץ ליישור קו בין הפונה עם העיוורון לבין המומחה מטעם מקהילת נגרים למען אחרים. מספר השיפוצים מוגבל.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email