עדכוני המרכז לעיוור בישראל 04-09-2019

הודעה מטעם רכבת ישראל

לקוחות יקרים,

הרכבת היא אמצעי התחבורה הציבורית היחידי, לנסיעות בין-עירוניות, המונגש לנוסעים בעלי מוגבלות.
אנחנו, ברכבת ישראל, גאים במיוחד לשרת נאמנה את נוסעינו בעלי המוגבלויות הפיזיות ולהבטיח שיצליחו לעלות בזמן על הרכבת הנכונה ולנסוע בבטחה אל יעדם.
לשם כך, אנו מפעילים ברכבת ישראל מוקד שירות מיוחד, בטלפון מספר *5770, שבאמצעותו ניתן לתאם מראש נסיעה ברכבת, ולקבל את הליווי והסיוע הנחוצים: ליווי אישי בתחנת הרכבת, או סיוע בעליה לרכבת ובירידה ממנה.

שכחתם לתאם נסיעה מראש?
אנשי הצוות שלנו בכל תחנות הרכבת ישמחו ללוות אתכם בתחנה, לסייע לכם לעלות על הרכבת שלכם וגם לתאם עבורכם את המשך הנסיעה, כדי שאחד מאנשי הצוות שלנו יפגוש אתכם בתחנת היעד שלכם, יסייע לכם בירידה מן הרכבת וילווה אתכם אל מחוץ לתחנה.

כמובן, אנו, ברכבת ישראל, מכבדים מאוד את זכותכם לעצמאות ואת רצונכם להתנהל בחיי היומיום גם ללא סיוע.

אך במיוחד מנוסעינו לקויי הראיה אנו מבקשים:
העלייה לרכבת והירידה ממנה ללא סיוע עלולה להיות מסוכנת עבורכם.
אנא, תנו לנו לסייע לכם, גם להגיע לרכבת ולעלות עליה בבטחה בתחנת המוצא שלכם, וגם לרדת ממנה בתחנת היעד שאליה אתם נוסעים, כדי שגם אתם תוכלו ליהנות מן הדרך.

לפרטים נוספים ולתיאום נסיעות, אנא פנו למוקד השירות בטלפון *5770, שלוחה 2.

מוגש כשירות לציבור על ידי רכבת ישראל והמרכז לעיוור.

להאזנה

 

הזמנה לתערוכה מקל ש-מקל

תערוכה: מקל ש-מקל
תערוכה קהילתית עם טייק ייחודי על מקלות נחייה- בעולמם של האדם עם העיוורון והאדם הרואה
פתיחה: יום שני 9.9.19 בשעה 18:00 בקניון TLV

תערוכה קהילתית ייחודית ביוזמת המרכז לעיוור בישראל, בה יציגו כ -30 אומנים ויוצרים יצירות שהמשותף לכולן הוא מקל הנחייה. מקל הנחייה, כלי חיוני לאדם עם עיוורון או לקות ראייה כדי לפלס דרך בים של מכשולים. אותו מקל, גם גורם לסביבה הכללית, לראות את המסתייע במקל במרחב הציבורי כ”עיוור” בלבד. פעמים רבות, אנשים שוכחים לראות את האדם עצמו שאוחז במקל ורואים רק את המקל שמוליך אותו כדבר מרתיע או מפחיד. תחושה זו יוצרת רתיעה בקרב אנשים רבים עם עיוורון או לקויות ראייה. רבים מבין האנשים עם עיוורון המעדיפים לסבול את הכאב מנפילה או מהתקלות בחפץ על פני הכאב שנגרם להם מתיוגם כמסכנים או כחסרי יכולת.
מטרת היצירות היא להציג זוויות אחרות של המקל. היצירות מעודדות שיח אודות מיקומו של מקל הנחייה בעולמו של האדם עם העיוורון והאדם הרואה ולפקוח את עיני שני הקהלים, לעובדה שמקל הנחיה הוא רק אמצעי להגיע ליעד בבטחה ולהתנהל במרחב בצורה בטוחה, בעוד האדם האוחז בו הוא עולם ומלואו.
אוצרת: איה ברנהרד רבסקי
אירוע הפתיחה: יום שני ה- 9.9.2019 בשעה 18:00 קניון TLV, כניסת קרליבך, ת”א .
התערוכה תוצג עד ליום שישי ה 13.9.2019

 

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, הצעה ועניין,

בטלפון 03-7915555

ובמייל israelblindcenter3@ibcu.org.il

Print Friendly, PDF & Email