עדכוני המרכז לעיוור בישראל 29-12-19

שמחים להודיע שביום חמישי, כשלושה ימים לאחר שמנכ”ל המרכז לעיוור שלח מכתב תקיף לראש הממשלה שמכהן כשר הרווחה, קיבלנו הודעה שאושר המשך ההסכם בין המדינה והמרכז לעיוור בישראל הנוגע לסבסוד מוצרי עזר ולהחזרי מס. אנו מעריכים שהפרוצדורה תיקח זמן מה אך הדברים חוזרים למסלולם הרגיל.

טיול טרק “האגמים הקפואים” בנפאל

המרכז לעיוור בישראל מבקש להודיע כי לאור הצלחתו של טיול טרק הלאנגטאנג, שהתקיים לפני כחודשיים בנפאל, נבחנת האפשרות לסייע בארגון טיול טרק נוסף לאנשים עם עיוורון/לקויות ראייה בנפאל למסלול “האגמים הקפואים” בשיתוף עם בית חב”ד בנפאל.

טיול טרק “האגמים הקפואים”, שאורכו הכולל 11-12 ימים, מתוכנן להתקיים בין התאריכים 12/3/2020 ועד 22/3/2020 ולפי המתווה הבא:

הקבוצה תגיע לנפאל ותשהה בבית מלון  ביומיים הראשונים, שינוצלו לצרכי התארגנות לטיול הטרק. ההגעה למלון תהיה לפני כניסת השבת. המלון יהיה בדירוג שלושה כוכבים ובמיקום הסמוך לבית חב”ד.

לאחר מכן תצא הקבוצה לטרק של 5-4 ימי הליכה בטרק האגמים הקפואים. הקבוצה תגיע לגובה של 4300 מטר ובסיומו של מסלול ההליכה תרד במסוק. בסיומו של הטרק תחזור הקבוצה לבית המלון ליומיים נוספים במהלכם תקיים הקבוצה סיור בעמק קטמנדו.

טרק האגמים הקפואים בנפאל הינו טיול המשלב הליכה רבה במרבית שעות היום ובתנאי שטח לא קונבנציונליים ועל כן מתאים למיטיבי לכת (דרגת קושי בינונית פלוס).

במהלך ימי הטרק יתארחו חברי הקבוצה בבתי הארחה כפריים, ילכו במסלול הררי ובמתווה משופע. הקבוצה תבקר בדרכה בכפרים ציוריים, ביערות עם צמחייה צפופה ועם בעלי חיים האופייניים למקום ותלך על גשרים תלויים ותעפיל לעמק מרהיב ושופע אגמים.

להלן מספר דגשים שברצוננו להבהיר :

1.) אנו ממליצים להגיע לטיול עם מלווה אישי מהארץ. בית חב”ד בנפאל יגייס תרמילאים ישראליים המנוסים בטיולי טרקים, שישמשו כמלווים אישיים בעת טיול הטרק בהתנדבות מלאה וללא כל תשלום. כמו כן יסייעו המלווים התרמילאים הישראליים לחברי הקבוצה בעת השהייה בקטמנדו בימי ההתארגנות שלפני/אחרי הטרק.

2.) הוצאתו של טיול זה אינה מותנית במספר מינימום של נרשמים.

3.) היציאה לטיול הינה באחריותו הבלעדית של המטייל, לרבות התשלום דמי הביטוח. יש לזכור כי, ככל שנרצה, קיים קושי אמתי להנגיש לחלוטין טיול מעין זה בנפאל.

4.) נבקש להבהיר כי על כל אדם שיוצא לטיול להתייעץ עם רופא משפחה, או לפנות למרפאות הטיולים השונות, בנוגע לחיסונים שעליו לקבל בהקשר ליציאה לטיול הנדון. האחריות על קבלת הייעוץ, החיסונים וכל הקשור בהם, הינה של המטייל.

5.) בית חב”ד יספק לחברי הקבוצה מכשירי טלפון לווייניים, בלוני חמצן, וכדורים להליכה בגובה (למעוניינים) וכן יקיים הדרכה אודות כללי ההתנהגות בגבהים ומצבים רפואיים במהלך הטרק.

6.) מומלץ להצטייד בציוד הבא : גופייה תרמית/פליז, כפפות, צעיף ,משקפי שמש, מקלות הליכה, נעלי הליכה נוחות, מחממי אזנים ופנס. את הציוד ניתן לרכוש בארץ או בנפאל.

7.) עלותו של טיול זה לנרשמים עד ה7/1/2020 תעמוד על 2200 דולר להערכתנו. לאחר תאריך זה יתכנו שינויים במחירי הטיסות וזאת בכפוף למחירי הטיסות. מחיר הטיול הסופי תקבע כשניתן יהיה להוציאו לפועל ובהתאם לתנאים ולמחירים בעת קבלת ההחלטה.

8.) כחודש לפני היציאה לטרק יתקיים טיול גיבוש באזור ירושלים (בתנאי שטח דומים ככל הניתן למסלול הטרק), במהלכו יכירו משתתפי הטיול את התרמילאים הישראליים שעתידים לסייע להם בטרק. ההשתתפות בטיול זה הינה חובה. מועד טיול הגיבוש יפורסם במועד מאוחר יותר.

9.) הודעה זו מתייחסת לטרק האגמים הקפואים אולם לא מן הנמנע כי מתווה הטרק ישתנה בהתאם לתנאי מזג האוויר והעונה בנפאל בעת הוצאת הטיול.

10.) ההרשמה לטרק האגמים הקפואים תינעל בתאריך 25/1/2020

אנו פונים אליכם על מנת לבדוק את מידת ההתכנות והעניין להוצאתו של טיול זה, שכן טיול זה אינו קל, אינו זול ובחלק ניכר בו כולל חוויות ויזואליות. יחד עם זאת, טיול מעין זה יכול להיות חוויתי ומהנה לאנשים המעוניינים בחוויה מרעננת, טבעית ופחות אורבנית.

לפרטים נוספים ולהרשמה אנא פנו אל לילון גינת בדוא”ל הבא – Yalon@ibcu.org.il  או בטלפון 03-7915574

מילוי שאלון צרכים לסטודנטית בשנקר

שקד, סטודנטית לעיצוב תכשיטים, שנה ד’, בשנקר בתחילתו של הפרוייקט הגמר שמתעסק בהורים עם מוגבלות לילדים ללא מוגבלות. שקד שואפת לייצר אובייקטים שיש להם היתכנות למוצר יעיל ושימושי לאנשים עם מוגבלות. בקשה את עזרתנו בהפצת השאלון, לחצו כאן  למילוי השאלון

 

שנה אזרחית טובה לכם ולבני ביתכם

 

 

Print Friendly, PDF & Email