עדכוני המרכז לעיוור 15-07-20

עדכון בנושא דמי הליווי

לפי הודעות רשמיות שקיבלנו התשלום הקרוב יהיה בסכום המעודכן שעומד על  סך 2360 ₪ בחודש. לדברי המשרד, התשלום הרטרואקטיבי יועבר רק לאחר אישור תקציב המדינה. אנו לא שלמים עם תשובה זו ועדיין עוסקים בהקדמת התשלום ומקווים שנצליח.

אפליקציית צבע אדום

ניר וקנין  ואיתי גולי, יזמים טכנולוגיים, עמלו חודשים רבים על על פיתוח אפליקצית “צבע אדום” לטלויזיות חכמות.
הצורך באפליקציה לפלטפורמה הזאת נובע מכך שבשידור טלויזיה אינטרנטי יש דילאיי של כ 30 שניות. כך שאי אפשר להסתמך על ההתראות המשודרות בערוצי 12-13 ב”לייב”.
בזמן פיתוח האפליקציה ההתעורר הצורך בהנגשת האפליקציה גם לאוכלוסיית האנשים עם עיוורון ולקיות ראייה הנמצאים בארץ והם הוסיפו לה הנגשה משמעותית:
הפעלת צלצול על גבי השידור בטלויזיה והקראת שם הישוב המופגז כך למשל לא משנה באיזה ערוץ תצפה  אפילו אם תאזין למוזיקה בווליום גבוה, או לסרט בנטפליקס בעת ישמע אזעקה בצופרי פקע” ר, תעלה שקופית עם שם האזור המופגז ישמע צליל ויאמר לדוגמא  “אזעקה, אשקלון יש להיכנס למרחב המוגן”.

השירות  מונגש לכ- 800 אלף בתי אב המנויים בחברות טלויזיה כגון סלקום טיוי, פרטנר טיוי, נקסט טיוי, סטינג ונטפליקס בארץ.
מזמינים אתכם להתקין את האפליקציה לטלויזיה החכמה שלכם, לצערנו ההתקשנה בחנות האפליקציות לא נגישה.
בעת ההגדרות ניתן להגדיר 4 קטגוריות: הגדרת אזור, עיר ספציפית, שפה וצליל ההתרעה.
בתקווה שלא נצטרך להעזר בה.

קול קורא להשתתפות במחקר בנושא מוכנות, חוסן ותחושת מסוגלות עצמית של אנשים עם עיוורון /לקויות ראייה במצבי חירום.

אסונות טבע, מצבי לחימה, ומגפות, שהתרחשו ברחבי העולם בעשורים האחרונים חידדו את תשומת הלב העולמית למידת פגיעותם הגדולה של אנשים עם מוגבלות במצבי חירום בהשוואה לשאר האוכלוסייה.
עולם המחקר והספרות האקדמית כוללים מיידע והתייחסות מועטה מאוד בנושא התמודדותה של אוכלוסיית האנשים עם עיוורון/לקויות ראייה במצבי חירום.

בימים אלו נערך מחקר מרתק, ייחודי וראשון מסוגו בעולם העוסק בצרכים של אוכלוסיית האנשים עם עיוורון/לקויות ראייה,  הנעזרים בכלבי נחייה, ו/או במלווה אנושי ו/או באמצעי עזר וטכנולוגיה אחרים.

מחקר זה, המתבצע ע”י החוקר מיכאל ברנדפלד מהחוג לניהול מצבי חירום ורפואת אסונות באוניברסיטת תל אביב, נועד לשמש כשופר לקולם של אוכלוסיית האנשים עם עיוורון/לקויות ראייה, וממצאיו עשויים לתרום לעולם המחקר האקדמי ולגורמי הממשל והקהילה, העוסקים בליווי ובתמיכה באוכלוסייה זו בשגרה ובחירום ומכאן חשיבותו הרבה!

נודה לכם רבות באם תקדישו מספר דקות למענה על שאלון המחקר. השאלון הינו אנונימי.

ניתן לענות על השאלון באחת מהדרכים הבאות:

1.)דרך הלינק הבא : לשאלון המחקר אנא לחצו כאן

2.)דרך שיחת טלפון : לנוחיותכם ניתן להתקשר למספר טלפון 050-5970806 ולענות על שאלון דרך הטלפון.

3.)ניתן לשלוח מסרון או הודעת ווטסאפ למספר הטלפון הבא 050-5970806 והחוקר או מי מטעמו יחזרו אליכם למילוי השאלון.

הערות או שאלות הקשורות למחקר, ניתן להעביר לחוקר, מר מיכאל ברנדפלד, בדואר האלקטרוני הבא  michael.brand.mph20@gmail.com  או דרך המספר הבא- 050-5970806

להשתתפותכם הפעילה של כל אחת ואחד ממכם במחקר זה קיימת חשיבות עצומה לסיכויי הצלחתו.

הזמנה לכנס השנתי  של המטפלים עם עיוורון/ לקות ראייה בישראל
הכנס יתקיים באמצעות ה’זום’ ביום שלישי  28  ביולי 2020
לראות מעבר-אינטואיציה ודמיון  בעבודת המטפל עם עיוורון/ לקות ראייה

אנו מזמינים את ציבור המטפלים עם עיוורון/ לקות ראייה, להשתתף בכנס המקצועי השנתי, הנערך בתמיכתם של עמותת על”ה, מרכז מגדל אור-יעדים לצפון והמרכז לעיוור בישראל.
בכנס, כבקודמיו, נעסוק במורכבות, בלבטים, בקשיים ובהזדמנויות העומדים בפנינו כמטפלים עם עיוורון/ לקות ראייה, באותה אווירה חמה, פתוחה וידידותית בה התקיימו הכנסים הקודמים.
למרות שהשנה הכנס מקוון, בחרנו לקיימו במתכונת דומה לכנסים  הקודמים.
בכנס נשתמש באינטואיציה ובדמיון שלנו בכדי להעלות השערות בדבר הרגשות והשאלות  העולים ומתרוצצים בקרבנו ובקרב מטופלינו הרואים, במפגש עם מטפל עם עיוורון/ לקות ראייה.
דברים  שהם ואנחנו היינו רוצים אולי לשאול לולא החששות והעכבות, דוגמת: איך הם מדמיינים אותנו מדמיינים אותם? איך אנחנו מדמיינים אותם מדמיינים אותנו?
עבורנו המטפלים עם עיוורון/ לקות ראייה, הדמיון הוא כלי עבודה חשוב העוזר לנו לדמיין את המצבים שעליהם מספרים לנו מטופלינו. הוא עוזר לנו לחשוב, איך הם הרגישו או מרגישים כעת, איך היו אולי יכולים להרגיש או לפעול אחרת, מה אנחנו היינו עושים אילו היינו במקומם ואיך הם עלולים להגיב אם נומר להם דבר מה כזה או אחר. אך יש אירועי חיים ומצבים שעליהם מספר לנו המטופל והגורמים לנו לאבד את המרחב המשחקי של הדמיון והופך אותנו לנוקשים, צרים או שבלונים.
לכן, האפשרות להיעזר בדמיון ובאינטואיציה בעבודה הטיפולית, עשויה לשחרר אותנו ממצבים של חוסר אונים ותקיעויות והיא חשובה מאוד בעבורנו.
בחלקו הראשון של הכנס ישוחח דר’ ארז בנאי עם דר’ עמית פכלר, פסיכולוג קליני, מרצה ומדריך שערך את הספר “למשש את הפיל”, העוסק בנקודות המבט והעיוורון של כל אחת מהגישות הטיפוליות הפסיכודינמיות המוכרות. השיחה תתמקד באופן בו אנו, מטפלים עם עיוורון/ לקות ראייה, יכולים להיעזר בדמיון ובאינטואיציה שלנו בכדי לתאר מקומות של קושי והזדמנות במפגש הטיפולי.
בחלקו השני של הכנס, נתחלק באמצעות ה’זום’ לקבוצות קטנות בהן נדון בשימוש שלנו בדמיון להבנה מקיפה ורחבה יותר של התהליכים המתרחשים בטיפול על-ידי מטפל עם עיוורון/ לקות ראייה.
בחלקו השלישי והאחרון של הכנס נחזור למליאה, נאסוף את הדברים שנאמרו בקבוצות ונקיים רב שיח פתוח בנושא.

תנחה את  הכנס ותעזור לנו כמו תמיד: אורנה מרום

תכנית הכנס:

08:30-09:00                  התחברות ל’זום’

09:00-09:15                  ברכות ודברי פתיחה

09:15-10:15                  שיחה עם דר’ עמית פכלר 

10:15-10:30                  הפסקה וחלוקה לקבוצות דיון

10:30-11:45                  דיון בקבוצות

11:45-12:00                  הפסקה וחזרה למליאה

12:00-12:30                  התכנסות במליאה וסיכום  בעקבות הדיוניםם בקבוצות

אנו פונים אליכם בכל לשון של בקשה, אנא הקדימו להירשם לכנס, הדבר יקל עלינו מאוד. אנו זקוקים לזמן בכדי  לתכנן את קבוצות הדיון  ולהיערך מבחינת תוכנת ה’זום’ ושליחת הקישור להתחברות לנרשמים.

ההשתתפות בכנס השנה  אינה כרוכה בתשלום אך מחייבת הרשמה מוקדמת.

ההרשמה תיסגר ביום רביעי 22.7.2020

ההרשמה תתבצע אצל רוקסנה במייל: compactrox@gmail.com

לשאלות, ניתן לפנות בוואטסאפ: 054-4534774 

נשמח אם תעבירו הזמנה זו למטפלים עם עיוורון/ לקות ראייה, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מטפלים באומנויות ופסיכותרפיסטים, שלא הצלחנו לאתרם ועל כן לא קיבלו את ההזמנה ישירות מאתנו. .

מצפים  לפגוש את כולכם
הצוות המארגן: רוקסנה וארז 

בברכת בריאות איתנה.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, הצעה ועניין,
בטלפון 03-7915555 ובמייל
isaelblindcenter3@ibcu.org.il

 

Print Friendly, PDF & Email