עדכוני המרכז לעיוור 30-09-20

לרגל חג הסוכות, המרכז לעיוור יהיה סגור לחופשה מרוכזת מה 4.10.20 ועד לתאריך ה-11.10.20, נשוב לעבודה לאחר חול המועד סוכות בכפוף להנחיות משרד הבריאות. 

 

חברים יקרים,
אנחנו שמחים ונרגשים על שיתוף הפעולה של המרכז לעיוור עם חברות אטלס ומעוף, במסגרת שיתוף הפעולה, אנחנו משיקים קורס הכשרת מפתחי משאבים לארגונים המונגש לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.
אנו רואים בקורס זה הזדמנות ייחודית לשילוב אנשים עם עיוורון / לקויות ראייה בתחום פיתוח המשאבים לארגונים.
הקורס מתחיל ב 15.10.20  וימשך 10 מפגשים ויתבצע בהתאם להנחיות משרד הבריאות, בבית המרכז לעיוור בישראל, ברחוב דוד חכמי 10, תל- אביב ו/או אונליין.

הקורס במחיר מוזל של 2000 ש”ח במקום 2900 ש”ח.

לפרטים נוספים ניתן לפנות אליי ישירות במייל zohar@ibcu.org.il  או  לחצו כאן

הנגשה של טיילת דם-המכבים במודיעין עבור אנשים עם עיוורון או לקות ראייה

בשבוע שעבר הונגשה טיילת דם המכבים בעזרת מערכת Step-Hear להכוונה קולית להתמצאות במרחב, מבית “מהלב”, המרכז הישראלי לנגישות.
המערכת מורכבת בטיילת מ”שלטים-קוליים” שהותקנו לאורך מסלול ההליכה של כ- 800 מטר, בעזרתם מתקבלת הכוונה קולית המותאמת לצרכים של אנשים עם לקות ראייה או עיוורון.
השלטים הקוליים מופעלים על ידי אפליקציה חינמית ונגישה של Step-Hear .
כאשר משתמש באפליקציה סטפ-היר מתקרב עם הטלפון הניד לשלט-הקולי, הרמקול של יחידת הבסיס מתחיל לפעול, כך שיש למשתמש לקויי הראייה נקודת ציון מדויקת, וכן מתקבלות הנחיות כיצד להגיע לנקודות עניין שונות.
המשתמש יכול לבחור האם לקבל את ההנחיות הקוליות באמצעות האפליקציה בטלפון או באמצעות השלט-הקולי. (משתמשים לקויי ראייה ללא סמארטפון יכולים להפעיל את השלט-הקולי באמצעות שלט-רחוק ייעודי הניתן במסגרת סל השיקום למחזיקי תעודת עיוור- ניתן לקבלו במרכז לעיוור).
עם ההתקנה בטיילת, נוצר רצף של נגישות עבור אנשים עם לקויות ראייה – החל מבניין העירייה, דרך הטיילת, ובמרחק קצר משם מרכז התחבורה של מודיעין, הכולל את התחנה המרכזית, רכבת ישראל והמעלית הנגישה לפארק ענבה, כמו כן בסמוך לתחנה המרכזית סניפי בנקים מונגשים.
המטרה הינה לאפשר לאנשים עם עיוורון או לקוית ראייה  להתנייד באופן עצמאי במרחב הציבורי. בהמשך יורחב הפרויקט לאתרים נוספים בעיר.
החידוש הפעם של סטפ-היר היא ‘התקנה מוסתרת’ של השלטים-הקוליים, בתוך שלטי ההכוונה המעוצבים בצורת משולשים שלאורך הטיילת, כך שלא נוצרת כל הפרעה בצד התכנוני-אסטטי של הסביבה.

לאחרונה, נוספה לאפליקציה של Step-Hear אפשרות לקבלת מידע נגיש לגבי תחנות אוטובוס שבסביבת המשתמש, ומידע על הקווים המגיעים לכל תחנה וזמני ההגעה שלהם.
מערכת סטפ-היר הינה טכנולוגיה ישראלית, המורכבת במפעל תעסוקתי לאנשים עם מוגבלות ומאפשרת נגישות לאנשים עם מגבלת ראייה בכל רחבי העולם.

פרויקט ההנגשה נעשה ביוזמת עמותת פעול”ה (פותחים עיניים ולב לצרכי העיוורים) – שמרכזה נמצא בתוך תחנת הרכבת מודיעין מרכז ופועלת לטובת אנשים עם עיוורון בכל רחבי הארץ.
אלי שרוני, מנכ”ל פעול”ה, בירך על ההנגשה לציבור  האנשים עם עיוורון ולקויית הראייה, לאחר ההתקנה לפני מספר חודשים של המערכת בכיכר התחבורה,
וכעת על ההרחבה של המידע בטיילת דם-המכבים ע”י החברה הכלכלית לפיתוח מודיעין בראשות מיכל פרפרי המנכלי”ת שהקימה את ועדת הנגישות בעיר.
אלי שרוני ציין כי הוא מקווה שהמערכת תותקן באתרים נוספים בעיר לטובת ההנגשה לאנשים עם מוגבלויות.

סקר מטעם ממשל זמין בנושא שרותים דיגיטליים של הממשלה ונגישותם לאנשים עם עיוורון:

בהמשך למאמציו של המרכז לעיוור  לשיפור הנגשת שרותי המדינה לאנשים עם עיוורון, נשמח לשיתוף הפעולה שלכם במילוי סקר קצר בנושא השירותים הדיגיטליים של הממשלה בכלל וממשל זמין בפרט לאנשים עם עיוורון.

הסקר https://survey.gov.il/he/govaccessibilityCheck

“חברים בקהילה”
מדור לפרסום מוצרים ושרותים של אנשים עם עיוורון ולמען אנשים עם עיוורון

הודעה מטעם אבי מועלם:
לאחרונה עלה לאוויר פרויקט גיוס המונים בהדסטארט.
המטרה: סיוע בפיתוח וייצור עזרים לאנשים עם עיוורון, לקויות ראיה ולאנשים הלוקים במוגבלויות מוטוריות שונות. ניתן לעשות שימוש בטכנולוגיות הללו בשילוב הטלפון החכם, ובסיוע אפליקציות שונות שניתן להורידן בחנויות האפליקציות.
ניתן בעזרת הטכנולוגיות שפותחו לקרוא טקסטים מודפסים כגון: מסמכים, דברי דואר, מיון תרופות ועוד באופן ידידותי וקל למדי.
השימוש מספק תוצאות סריקה וצילום איכותי, נגיש ונוח.
את המיזם מוביל אבי מועלם, בחור בשלהי שנות השלושים לחייו עם לקות ראיה.
מועלם עוסק שנים ארוכות בעבודה עם טכנולוגיות מסייעות לאנשים עם מוגבלות בראיה, כך שהידע הרב שצבר ברבות השנים מתבטא בפיתוח הטכנולוגיות שפיתח.
אתם מוזמנים, איפוא, להכנס לעמוד הגיוס ולתרום לפרויקט שיש לו חשיבות של ממש לשיפור משמעותי על איכות חייהם ועצמאותם של אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בפרט, ואנשים עם מוגבלויות מוטוריות בכלל.

הכמיהה לעצמאות של אנשים עם מוגבלויות, מקבל משנה תוקף עם פרוץ נגיף הקורונה, שמטבע הדברים מחייב ריחוק ובידוד חברתי. הטכנולוגיות הללו מסייעות רבות להתמודד עם מצב מסוג זה. לכן, חשובה מאוד התגייסותכם הרחבה למשימה, ולהביא את הקמפיין ליעד הגיוס.
לסיום, יש לזכור כי: ההצלחה של המיזם היא ההצלחה שלנו כחברה לסייע ולתמוך.

* חשוב מאוד לשתף ולהעביר הלאה את הפוסט!

להלן הקישור: https://headstart.co.il/project/56087

בתודה ובכבוד רב, אבי מועלם.

בברכת חג שמח לך ולבני ביתך,

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, הצעה ועניין,
בטלפון 03-7915555 ובמייל
isaelblindcenter3@ibcu.org.il

 

Print Friendly, PDF & Email