עדכוני המרכז לעיוור 27-05-21

בליינד דיי 2021 לוח אירועים

הבליינד דיי, יום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל, מצוין השנה ה- 11 באופן רשמי בתאריך ה-6.6. 

הקהל מוזמן להפננינג בליינד דיי ב 6.6 ברחבת הבימה   

מיצג צילום אומנותי ‘משפחה ישראלית רואה 6.6’ ברחבת הבימה

ביום הבליינד די נקדם את תערוכת הצילום ‘משפחה ישראלית רואה 6.6’ שמאפשרת לציבור הרחב לשמוע אודות סיפוריהם פורצי הדרך של אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה ומשפחותיהם. התערוכה תוצג לראווה ברחבת הבימה. לצד התערוכה הקהל הרחב מוזמן להתנסות בעמדת עיסוי שתבוצע בידי מעסים מקצועיים עם עיוורון, עמדת  התנסות ברכיבת טנדם, עמדת התנסות במשקפי אורקם לאנשים עם עיוורון, ועמדת משחקים ואביזרים מונגשים לאנשים עיוורון. האירוע ייחתם במיצג אומן הבלונים  רן ניטקה ובהארת הקיר המרכזי של הבימה בכיתוב ‘ Blind day 6.6′. התערוכה, המרחב הציבורי ועמדות ההתנסות יונגשו בהנחייה קולית ע”י מערכת Step-Hear  של חברת מהל”ב.

כתובת: שד’ תרס”ט 2 ככר הבימה תל אביב, תאריך ושעה:

האירוע המרכזי:  6.6, בין השעות 18:00-22:00. התערוכה תוצג ברחבת הבימה עד ל 10.6 בשעה 19:00 .

תערוכה מונגשת והקרנת סרט “שאיפה לחיים” במוזיאון תל אביב לאומנות- מוזמנים להרשם

במיזם מיוחד ובשיתוף פעולה בין מוזיאון ת”א לאמנות, והספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה, נבחרו 7 יצירות של מיטב האמנים מתוך האוספים של המחלקה המודרנית והונגשו לאנשים עם עיוורון ו/ לקויות ראייה באמצעים שונים. גרפיקה טקטילית, אודיו וכתב ברייל. יצירותיהם של קלוד מונה, מארק שאגאל, אמדיאו מודיליאני, פאבלו פיקאסו, ז’אן דבופה, יוזף אלברס ורוי ליכטנשטיין שהונגשו במסגרת הפרויקט, משקפים ביצירותיהם את המעבר מן הציור הפיגורטיבי לציור המופשט, מסוף המאה ה-19 ועד תחילת המאה ה-20. היצירות כולן הונגשו כאמור באמצעות: טקסט, אודיו, גרפיקה טקטילית – הבלטה של היצירות באמצעות מדפסות ברייל ותרגום הטקסט המורחב לכתב ברייל. האירוע ילווה באמצעות שגרירי המרכז לעיוור שיספרו על החוויה האישית שלהם .

בתום התערוכה יוקרן הסרט ‘שאיפה לחיים’ בצורה מונגשת לאנשים עם עיוורון ולקהל הרחב.

הסרט מספר על דב, אלמן בן 79, שעובר לבית אבות וכל חלומו הוא לקנות את ביתו הישן ולחזור אליו. כשהוא מבחין שכולם בבית האבות צורכים קנאביס רפואי, המחולק להם מידי המדינה, עולה בראשו רעיון: להשיג כמה שיותר קנאביס – אבל לא כדי לעשן, אלא כדי למכור. בהשתתפות: שלמה בראבא, ג‘וי ריגר, גדי יגיל, דב גליקמן, אלון נוימן ועוד. כתיבת הנגשה: מיכל קרני, קריינות אביגיל רז. הכניסה ללא תשלום.
לרישום לסיור המונגש לחצו כאן 
לרישום להקרנת הסרט  לחצו כאן  “שאיפה לחיים” 
כתובת: שד׳ שאול המלך 27 מתחם גולדה מאיר, ת”א. תאריך ושעה: 6.6, בין השעות 16:00-19:30.

הקרנה מקוונת של הסדרה “אורי ואלה”

ביום שני ה7.6 בשעה 20:30 ישודרו שני פרקי הסדרה “אורי ואלה” בערוץ היוטיוב של הוט עם הנגשה בתיאור קולי. לינק לערוץ https://www.youtube.com/user/hot
הספריה לעיוורים הנגישה את הדרמה המצליחה שנמכרה לאחרונה לHBO והיא תהיה זמינה גם בVOD של הוט באפיק 888 ובאתר הספריה המרכזית לעיוורים למנויי הספריה. הנגשה ענת אליהו.

הקרנת הסרט הדוקומנטרי “ריימונד אל בידאוויה”

ביום שלישי 6/8 בשעה 20:00 תתקיים הקרנה חגיגית של הסרט ריימונד בליווי תיאור קולי, על מסך גדול בגינה בקרית ספר בת”א, בשיתוף מרכז ביכורי עיתים.
“רימונד אל בידאוויה” הוא סרט תיעודי שיצרה יעל אבקסיס על אמה ריימונד הזמרת המיתולוגית, ומתאר את סיפורה הלא יאמן. הסרט מלווה בקטעים רבים מתוך הופעות של ריימונד לאורך חייה.
כאמור הסרט יוקרן בשעה 20:00, ולפניו תתקיים סדנת קצב ותנועה שתעביר טליה ביק, בוגרת להקת “מיומנה” וכן תערך שיחה קצרה על הסרט והנגשתו. הנגשה צילה ציון.
המפגש, הסדנה והסרט פתוחים ללא תשלום לקהילת העיוורים, לקויי ראייה ומלוויהם.
לינק להרשמה לאירוע:
https://www.coing.co/tlvitim_community/34410#
לפרטים נוספים ניתן לפנות לספריה בטלפון   *3452

תחרויות רכיבה באופני טנדם לכבוד יום הבליינד די- הקהל מוזמן  

בשבוע הבליינד די יתקיימו מספר אירועי רכיבה באופני טנדם.  ב-4.6 (שישי), תתקיים אליפות ישראל באופני טנדם ביער בן שמן של קק”ל. התחרות תתקיים מטעם “קבוצת כן ולא”, קבוצת רוכבים של אנשים רואים ואנשים עם עיוורון או לקות ראייה, שמתחרים באופני הטנדם באופן מקצועי. ב-5.6 (שבת) נקיים רכיבה חוויתית שתחל ותסתיים בפארק אלונה ליד המושב עמיקם במסלול לאורך 35 ק”מ.  כתובת: יער בן שמן ופארק אלונה, תאריך ושעה: 4.6 ו-5.6, בין השעות 06:00- 14:00.

משחק ראווה בכדורת דשא לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה במועדון לכדורת רשת ברעננה

ב-6.6 יתקיים משחק ראווה בכדורת דשא בין הקבוצות הייצוגיות של מועדון רעננה המשלב ספורטאים עם עיוורון וקפטנים ‘רואים’. האירוע ייערך בנוכחות ראש עיריית רעננה חיים ברוידא ומנכ”ל המרכז לעיוור נתי ביאלסטוק-כהן. כתובת: יערה 27 א’ ,רעננה. תאריך ושעה: 16:00-18:30.

אסף אמדורסקי מנגן 6:6  

ב-6/6 בשעה 20:30, המוסיקאי המחונן אסף אמרדוסקי ינגן בחשיכה יצירות מופת במרכז ‘נא לגעת’ בתל אביב. אמדורסקי יבצע על פסנתר, את מיטב שיריו.
כתובת: רציף העלייה השנייה, נמל יפו. תאריך ושעה: 6.6, בין השעות  20:30-22:30.

ארוחת שף בחשיכה במסעדת Blackout  במרכז נא לגעת

ב-6.6   ביום הבליינד די תתקיים ארוחת שף אקסלוסיבית וייחודית של השף יוגב ירוס שתיערך בחשיכה מוחלטת במרכז ‘נא לגעת’, המורכב מאנשי צוות עם מוגבלות ראייה או שמיעה, בארוחה בלוטות הטעם יבואו לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר.
כתובת: רציף העלייה השנייה, נמל ת”א-יפו. תאריך ושעה: 6.6, בין השעות 19:00-22:00.

רכיבה על סוסים לאנשים עם עיוורון בחווה הטיפולית בפארק הלאומי ברמת-גן

ב-6.6 תתקיים רכיבת התנסות של חברי מועדון המרש”ל רמת-גן בחוות הסוסים בעיר. האירוע ייערך בנוכחות ראש עיריית רמת-גן כרמל שאמה הכהן ומנכ”ל המרכז לעיוור נתי ביאלסטוק-כהן. כתובת: אחד העם 3, הפארק הלאומי רמת-גן .
מספר המקומות מוגבל,ההשתתפות על בסיס מקום פנוי  לרישום לחצו כאן

סדנת ארומתרפיה לשגרירי המרכז לעיוור

ב- 8.6  המרכז לעיוור בישראל מוכיר ומודה לצוות השגרירים הנפלא של המרכז ועורך סדנה ייחודית בנושא ארומתרפיה שכולה חוויה, רוגע ושלווה. בסדנה נכיר ונריח שמנים המופקים מפירות הדר לתחושת שמחה, שמנים המופקים מפרחים להרגעה ושמנים המופקים מצוף הצמח לחיזוק מערכת החיסון נלמד על תרומתכם לאיכות חייהם של האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל.  אירוע מיועד לשגרירים בלבד, הזמנות ישלחו בנפרד.

צעידה בחשיכה בשבילי האופניים והולכי הרגל נתיבי איילון

ב-08.06, במסגרת יום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה-הבליינד די, נתיבי איילון וחברת אופנודן יקיימו צעידה משותפת עם נציגי המרכז לעיוור במקטע שיתחיל, בצעידה ורכיבה באורך 10 ק”מ, שתחל בשביל הסמוך לתחנת רכבת בני ברק ותסתיים ב’ראש ציפור’ בגני יהושוע. כתובת: רח’ מבצע קדש, תחנת רכבת בני ברק . תאריך ושעה: 8.6, בין השעות 17:00-18:30.

ההצגה ‘בלי עין הרע’ בהיכל התרבות בראשון לציון

ב-6.6 תיערך ההצגה ‘בלי עין הרע’ בהיכל התרבות בראשון לציון שתציג את סיפור חייו המופלא של השחקן אסף בן שמעון, שיציג את התמודדותו מעוררת ההשראה עם אובדן הראייה ומסעו להגשמת חלום הבמה והתיאטרון. כתובת: ז’בוטינסקי 16, ראשון לציון. תאריך ושעה: 6.6, בין השעות 20:00-22:00.

מופע אינטראקטיבי בכיכר העצמאות נתניה

ב-6.6 ייערך מופע ריקוד ייחודי של רקדניות ורקדנים (נושאי תעודות עיוור) משיעורי הריקודים הסלונים וריקודי העם של המרכז של עמותת ‘כיתות רוקדות ישראל’ בכיכר העצמאות בנתניה. כתובת: אוריאל אופק 10, הרצליה. תאריך ושעה: 6.6.

קבוצת גינון טיפולי של מרש”ל מארחת את קבוצת ירוק בלב

ב-6.6 תארח קבוצת הגינון הטיפולי של מרש”ל אשדוד את קבוצת ‘ירוק בלב’, קבוצת נוער שעובדים בגינון במסגרות הנרחבות בעיר, לפעילות משותפת של גינון, זריעה ושתילה של צמחי קיץ וגינת תבלינים. כתובת: אליאשוילי 1, רובע ה’, אשדוד. תאריך ושעה: 6.6

עובדי נמל אשדוד בפעילות משותפת עם מרכז מינה לאנשים עם עיוורון   

האגודה למען העיוור אשדוד “בית מינה” מארחת את עובדי נמל אשדוד לפעילות גינון משותפת לטיפוח ולרווחת המועסקים במקום. במהלך הפעילות עובדי המסגרת התעסוקתית  יחד עם אורחיהם יקימו וישתלו אדניות פרחים וצמחים יחדיו. כתובת: הראשונים 11, רובע א’, אשדוד. תאריך ושעה: 6.6.

פרמיירה לסרט ההסברה של מרכז מרש”ל אשדוד

ב 10.6 בשעה  11:00 תתקיים הקרנת בכורה חגיגית ומרגשת לפרי יצירתם של קבוצת קולנוע מרשל. באירוע יוקרן סרט המספר את סיפורם האישי וחוויותיהם כאנשים עם עיוורון/לקות ראייה בסרט עולים הרגעים הכואבים, המרגשים, המצחיקים והמעצימים, אותם הם חווים .לאירוע ההקרנה מוזמנים: נציגי משטרת אשדוד, נציגי תחבורה ציבורית באשדוד, מתנדבים, בני משפחה, מכרים ופעילי מרש”ל.
כתובת: אליאשוילי 1, רובע ה’, אשדוד. תאריך ושעה: 9.6,  11:00-14:00

כנס רפואי למטופלי  AMD+DME של עמותת ‘לראות’ בהרצליה

ב-6.6 ייערך כנס בהשתתפות טובי הרופאים בתחם הראייה שידברו על התמודדות עם המחלה ועל מחקרים וטיפולים חדשים. קהל היעד של הכנס יהיו אנשים עם תעודת עיוור שסובלים מניוון המקולה ואנשים הסובלים מסכרת בעיניים.
כתובת: ז’בוטינסקי 16, ראשון לציון. תאריך ושעה: 6.6, בין השעות 20:00-22:00.

מחשיכים את בתי המשפט בישראל  

בשת”פ עם לשכת עורכי הדין בישראל, יוחשכו אולמות בתי המשפט בתל אביב, חיפה, ירושלים, באר שבע, לוד ונוף הגליל. במהלך החשכת האולם, השופטים יקריאו, באמצעות פנס, קטע קצר שמבטא את האתגרים הניצבים בפני אנשים עם עיוורון בחיי היום יום. במטה המרכזי של לשכת עורכי הדין בראשל”צ יחלו את הדיונים עם כיסויי עיניים ממותגים של יום הבליינד די, כאות הזדהות ליום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.

שת”פ עם הרשויות המקומיות

יום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויי ראייה, ה-“Blind Day”, צוין ע”י המרכז לעיוור בפעם האחד עשר ועשרות מערי ישראל התגייסו, באמצעות פרסום על גבי שילוט עירוני וקמפיין דיגיטל ברשתות החברתיות, למהלך שיווקי שנועד לקדם את יום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה. הערים שישתתפו יהיו: ת”א, ירושלים, חיפה, רמת-גן, אשדוד, ראשל”צ, פתח תקווה, באר שבע, רעננה, אורנית, מודיעין רעות, קריית מוצקין, בנימינה, טבריה וראש העין.

קמפיין משפיעני רשת באינסטגרם

עשרות אומנים ומובילי דעת קהל ייקחו חלק במיזם יום הבליינד די במסגרתו יעלו תמונה לסטורי, להעלאת המודעות ליום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, עם הכיתוב ‘הלב רואה הכל’, Blind day 2021

הנגשת המהדורה המרכזית של קשת 12

ב-6.6 לכבוד יום הבליינד די, מהדורת החדשות של קשת 12 בהנחיית יונית לוי, תנגיש את מהדורת החדשות באמצעות תיאור קולי של כתבות המהדורה, בשיתוף פעולה ייחודי שיכלול את הרשות השנייה וחברות הכבלים והלווין YES ו-HOT.

קבלות ייעודיות ליום הבליינד די ברשת רמי לוי- ב-6.6 לכבוד יום הבליינד די

רשת רמי לוי בשיתוף עם המרכז לעיוור תוציא קבלות מיוחדות, לכל לקוחות הרשת הפרוסים בעשרות סניפים ברחבי ישראל, שיביעו תמיכה והזדהות עם יום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל.

תפילה בעיניים עצומות בחסות הקהילות היהודיות באירופה- ב-6.6

תתקיים תפילה ייחודית עם כיסוי עיניים, בקהילות היהודיות בלייפציג גרמניה ובציריך שוויץ, לכבוד יום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, הצעה ועניין,
בטלפון 03-7915555 ובמייל
isaelblindcenter3@ibcu.org.il

 

Print Friendly, PDF & Email