עדכוני המרכז לעיוור 02-06-21

בליינד דיי 2021- לוח אירועים מרכזיים

לפניכם תמצית אירועים ליום הבליינד דיי – יום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקות ראייה, ה-“Blind Day” נערך השנה בסימן העלאת המודעות להכלה לציבור האנשים עם עיוורון  בתעסוקה, נגישות במרחב הציבורי וראייה מעבר למגבלה.

4.6 -5.6 תחרויות רכיבה באופני טנדם לכבוד יום הבליינד די- הקהל מוזמן

ב-4.6 (שישי), תתקיים אליפות ישראל באופני טנדם ביער בן שמן של קק”ל. התחרות תתקיים מטעם “קבוצת כן ולא”, קבוצת רוכבים של אנשים רואים ואנשים עם עיוורון או לקות ראייה, שמתחרים באופני הטנדם באופן מקצועי.

ב-5.6 (שבת) תתקיים רכיבה חוויתית שתחל ותסתיים בפארק אלונה ליד המושב עמיקם במסלול באורך של 35 ק”מ. כתובת: יער בן שמן ופארק אלונה, תאריך ושעה: 4.6 ו-5.6, בין השעות 06:00- 14:00.

6.6 9:30 – 11:30 חוות קבלירו, בפארק הלאומי רמת גן

תתקיים רכיבת התנסות של אנשים עם עיוורון בחוות הסוסים הטיפולית ” קבלירו” בפארק הלאומי ברמת-גן. האירוע ייערך בנוכחות ראש עיריית רמת-גן, מר  כרמל שאמה הכהן , ומנכ”ל המרכז לעיוור, מר נתי ביאלסטוק-כהן. כתובת: אחד העם 3, הפארק הלאומי רמת-גן .
מספר המקומות מוגבל . ההשתתפות על בסיס מקום פנוי  לרישום לחצו כאן

6.6 16:00- 18:00 משחק ראווה בכדורת דשא לאנשים עם עיוורון ברעננה

ב-6.6 יתקיים משחק ראווה בכדורת דשא בין הקבוצות הייצוגיות של מועדון רעננה המשלב ספורטאים עם עיוורון וקפטנים ‘רואים’. האירוע יתקיים בנוכחות ראש עיריית רעננה מר חיים ברוידא א ויו”ר המרכז לעיוור בישראל, הגב’ שרה נחום. כתובת: יערה 27 א’ ,רעננה. תאריך ושעה: 16:00-18:30.

6.6. מוזיאון תל- אביב  16:30- 19:00 סיור וסרט מונגש

תערוכה מונגשת והקרנת סרט “שאיפה לחיים” במוזיאון תל אביב לאומנות- מוזמנים להירשם

במיזם מיוחד ובשיתוף פעולה בין מוזיאון ת”א לאמנות, והספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה, נבחרו 7 יצירות של מיטב האמנים מתוך האוספים של המחלקה המודרנית והונגשו לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה באמצעים שונים. באמצעות גרפיקה טקטילית, אודיו וכתב ברייל. יצירותיהם של קלוד מונה, מארק שאגאל, אמדיאו מודיליאני, פאבלו פיקאסו, ז’אן דבופה, יוזף אלברס ורוי ליכטנשטיין שהונגשו במסגרת הפרויקט, משקפים ביצירותיהם את המעבר מן הציור הפיגורטיבי לציור המופשט, מסוף המאה ה-19 ועד תחילת המאה ה-20. היצירות כולן הונגשו כאמור באמצעות: טקסט, אודיו, גרפיקה טקטילית – הבלטה של היצירות באמצעות מדפסות ברייל ותרגום הטקסט המורחב לכתב ברייל. האירוע ילווה באמצעות שגרירי המרכז לעיוור שיספרו על החוויה האישית שלהם .

בתום התערוכה יוקרן הסרט ‘שאיפה לחיים’ בצורה מונגשת לאנשים עם עיוורון ולקהל הרחב.

הסרט מספר על דב, אלמן בן 79, שעובר לבית אבות וכל חלומו הוא לקנות את ביתו הישן ולחזור אליו. כשהוא מבחין שכולם בבית האבות צורכים קנאביס רפואי, המחולק להם מידי המדינה, עולה בראשו רעיון: להשיג כמה שיותר קנאביס – אבל לא כדי לעשן, אלא כדי למכור. בהשתתפות: שלמה בראבא, ג‘וי ריגר, גדי יגיל, דב גליקמן, אלון נוימן ועוד. כתיבת הנגשה: מיכל קרני, קריינות אביגיל רז. הכניסה ללא תשלום.

לרישום לסיור המונגש לחצו כאן

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfk0lPY3iT…/viewform…

לרישום להקרנת הסרט  לחצו כאן  “שאיפה לחיים”

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdy1hLayyAqno…/viewform

6.6 18:00 – 22:00 הפנינג בליינד דיי ברחבת הבימה בתל- אביב

הקהל מוזמן להפננינג בליינד דיי ב 6.6 ברחבת הבימה   

מיצג צילום אומנותי ‘משפחה ישראלית רואה 6.6’ ברחבת הבימה  

ביום הבליינד די נקדם את תערוכת הצילום משפחה ישראלית רואה 6.6
בתערוכה ” משפחה רואה 6.6 ” נציג שבעה אנשים עם עיוורון או לקות ראייה, שרואים מעבר למגבלה וחיים חיים מלאים ורגילים. לצד כל אדם כזה עומדת משפחה חזקה ואיתנה שמעניקה לו כח להגשמה עצמית.
המייצג הזה בא להראות כי ניתן לראות מעבר למגבלה שלנו ולפתוח עבורנו את האפשריות שפתוחות עבור כולם. בתעסוקה, הנגשה ובכדי שנוכל להיות חלק מהכלל בדיוק כמו שאנחנו חלק ממשפחתנו.
התערוכה מועברת באמצעות תיאור קולי. התערוכה צולמה ע”י צלם העיתונות והאומנות המוערך יובל חן.
לצד התערוכה, אנו מעניקים לציבור הרחב הזדמנות לחוות, להבין ולהזדהות עם קהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל, באמצעות התנסות בעמדות הפרוסות במתחם וביניהן: עמדה לרכיבה באופני טנדם, עמדות עיסוי המבוצעות ע”י מעסים עם עיוורון, עמדת משקפי ראייה של חברת ORCAM ועמדת משחקים ואביזרים לאנשים עם עיוורון.
כתובת: שד’ תרס”ט 2 ככר הבימה תל אביב, תאריך ושעה:

האירוע המרכזי:  6.6, בין השעות 18:00-22:00. התערוכה תוצג ברחבת הבימה עד ל 10.6 בשעה 19:00 .

6.6 בשעה  – 22:30 20:30,  אסף אמדורסקי

המוסיקאי המחונן אסף אמרדוסקי ינגן בחשיכה יצירות מופת במרכז ‘נא לגעת’ בתל אביב. אמדורסקי יבצע על פסנתר, את מיטב שיריו.
כתובת: רציף העלייה השנייה, נמל יפו. תאריך ושעה: 6.6, בין השעות 20:30-22:30.

לרכישת כרטיסים לחצו כאן

8.6 17:00 – 18:30פארק הירקון, תל- אביב

צעידה בחשיכה בשבילי האופניים והולכי הרגל נתיבי איילון
ב-08.06, במסגרת יום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה-הבליינד די, נתיבי איילון וחברת אופנודן יקיימו צעידה משותפת עם נציגי המרכז לעיוור במקטע שיתחיל, בצעידה ורכיבה באורך 10 ק”מ, שתחל בשביל הסמוך לתחנת רכבת בני ברק ותסתיים ב’ראש ציפור’ בגני יהושוע. כתובת: רח’ מבצע קדש, תחנת רכבת בני ברק . תאריך ושעה: 8.6, בין השעות 17:00-18:30.    לרישום לחצו כאן

מחשיכים את בתי המשפט בישראל  

בשת”פ עם לשכת עורכי הדין בישראל, יוחשכו אולמות בתי המשפט בתל אביב, חיפה, ירושלים, באר שבע, לוד ונוף הגליל. במהלך החשכת האולם, השופטים יקריאו, באמצעות פנס, קטע קצר שמבטא את האתגרים הניצבים בפני אנשים עם עיוורון בחיי היום יום. במטה המרכזי של לשכת עורכי הדין בראשל”צ יחלו את הדיונים עם כיסויי עיניים ממותגים של יום הבליינד די, כאות הזדהות ליום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.

שת”פ עם הרשויות המקומיות

יום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויי ראייה, ה-“Blind Day”, צוין ע”י המרכז לעיוור בפעם האחת עשרה ועשרות מערי ישראל התגייסו, באמצעות פרסום על גבי שילוט עירוני וקמפיין דיגיטל ברשתות החברתיות, למהלך שיווקי שנועד לקדם את יום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה. הערים שישתתפו יהיו: ת”א, ירושלים, חיפה, רמת-גן, אשדוד, ראשל”צ, פתח תקווה, באר שבע, רעננה, אורנית, מודיעין רעות, קריית מוצקין, בנימינה, טבריה וראש העין.

קמפיין משפיעני רשת באינסטגרם

עשרות אומנים ומובילי דעת קהל ייקחו חלק במיזם יום הבליינד די במסגרתו יעלו תמונה לסטורי, להעלאת המודעות ליום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, עם הכיתוב ‘הלב רואה הכל’, Blind day 2021

הנגשת המהדורה המרכזית של קשת 12

ב-6.6 לכבוד יום הבליינד די, מהדורת החדשות של קשת 12 בהנחיית יונית לוי, תנגיש את מהדורת החדשות באמצעות תיאור קולי של כתבות המהדורה, בשיתוף פעולה ייחודי שיכלול את הרשות השנייה וחברות הכבלים והלווין YES ו-HOT.

קבלות ייעודיות ליום הבליינד די ברשת רמי לוי- ב-6.6 לכבוד יום הבליינד די

רשת רמי לוי בשיתוף עם המרכז לעיוור תוציא קבלות מיוחדות, לכל לקוחות הרשת הפרוסים בעשרות סניפים ברחבי ישראל, שיביעו תמיכה והזדהות עם יום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל.

תפילה בעיניים עצומות בחסות הקהילות היהודיות באירופה- ב-6.6

תתקיים תפילה ייחודית עם כיסוי עיניים, בקהילות היהודיות בלייפציג גרמניה ובציריך שוויץ, לכבוד יום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל

 

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, הצעה ועניין,
בטלפון 03-7915555 ובמייל
isaelblindcenter3@ibcu.org.il