אגרת המנהלת הכללית מספר 1

מכובדי שלום רב,

בחרדת קודש קיבלתי את ניהול המרכז לעיוור בישראל. לצערי מוניתי לתפקיד בעקבות פטירתו של מר נתי ביאליסטוק כהן זכרו לברכה, שתרם רבות לקידום מעמדו של ציבור האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל.
אני שולחת חיבוק חם למשפחתו ומבקשת שימשיכו ויראו בנו בית.

שמי רז אסולין נשואה לשמעון ואמא ל 2 ילדים. נושאת תעודת עיוור מאז 2005 בעקבות הדרדרות של טרשת נפוצה.

המרכז לעיוור בישראל הוא בעיני מקפצה לקידום הזכויות שלנו כקהילה, חקיקה, הגנה אך יותר מכל טיפול בפרטים. בהזדמנות זאת ברצוני להודות “לדור המייסדים”, שפועל מעל 40 שנה לקידום ולדאגה לציבור האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל ובנוסף להודות לכלל העובדים במרכז לעיוור בישראל, שפועלים בנאמנות ומתוך תחושת שליחות.

שינוי ושדרוג אינן מילים גסות וכל ארגון מחויב אחת לתקופה לעצור ולבחון לאן פניו מועדות ובהתחשב ברוח התקופה. בימים הללו אפגוש גורמים ממשלתיים המשפיעים על חיי היום יום של כולנו ואלמד את הקשיים והמורכבויות על מנת לחולל את השינויים הנדרשים. ברור לכולנו כי תהליכי החקיקה במדינת ישראל מורכבים וארוכים אך מאידך התקציב הנוכחי מיטיב אתנו ומתקן מספר עוולות היסטוריות.

אני קוראת בהזדמנות זאת לכל הארגונים של ולמען העיוורים ולקויי הראיה להצטרף כמשפיעים במרכז לעיוור כי השלם גדול מסך חלקיו. בימים הקרובים תקבלו הודעה על מועד שבו אקיים “דלת פתוחה” במשרדי ואשמח לשמוע וללמוד ממקור ראשון היכן עלינו להשתפר.

ברצוני להודות לוועד המנהל של המרכז לעיוור ובראשו היו”ר הגב’ שרה נחום על בחירתי ותמיכתם בי. תודות גם למר זוהר ג’ינאו חבר הועד המנהל של המרכז לעיוור על מילוי מקום מנכ”ל בתקופת הביניים.

המרכז לעיוור חי, נושם ובועט ואין לי ספק כי יחד אתכם נצליח להגביה עוף.

שלכם
רז