עדכוני המרכז לעיוור 27-01-22

עדכונים חשובים מהמרכז לעיוור בישראל

אחת ממטרותיו העיקריות של המרכז לעיוור בישראל, כארגון גג של הגופים הפועלים למען ציבור האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, הינו לייצג, לסנגר ולקדם את האינטרסים והזכויות של ציבור זה אל מול מוסדות המדינה.
אנו מבקשים לעדכן אתכם בהישגים עליהם עמלנו לא מעט בתקופה האחרונה, תוך שיתוף פעולה הדוק עם העמותות והארגונים השונים הפועלים למען ציבור האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, כדלקמן:

  1. ממשל זמין – בעקבות עתירה שהוגשה על ידי המרכז כנגד המערך הדיגיטלי הממשלתי, בשל הנגשת אתרי משרדי הממשלה שאינה מתאימה לאנשים עם עיוורון ואינה מאפשרת להם לצרוך מידע ושירותים ממשלתיים. הצדדים הגיעו להסכמה ולהבנה בצורך ובחובה להנגיש את כל אתרי הממשלה באופן מלא וראוי לציבור האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, בהתאם להנחיות הנגישות הקבועות בחוק.
  2. ‘פטור מתור’ – אנו שמחים לעדכן כי ועדת הרווחה של הכנסת אישרה לכלול בזכאות לפטור עמידה בתור את כל מקבלי השירותים המיוחדים ובכלל זה אנשים עם עיוורון המקבלים את קצבת השר”מ וכן ילדים עם עיוורון מקבלי גמלת ילד נכה. תעודת העיוור קיבלה מעמד של תעודת נכה בכל האמור בקבלת פטור מתור ובקרוב זכאים אלו יוכלו לעשות שימוש גם בתעודת העיוור שברשותם ולא רק בתעודת הנכה של המוסד לביטוח לאומי.
  3. פטור מתשלום עבור מלווה לילד עם עיוורון או לקות ראייה בכניסה למקומות ציבוריים – שמחים לבשר כי שר המשפטים אישר את המלצתנו ואת נייר העמדה שהוצג בפניו וקבע כי יש לאפשר להורים או מלווים לילדים כבר מגיל שמונה להיות זכאים לפטור מתשלום עבור מלווה בכניסה למקומות ציבוריים המוגדרים בחוק.
  4. הנגשת אתר האינטרנט של רשת ויקטורי לציבור האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה – בשל פניות שהתקבלו לאחרונה במרכז לעיוור שדיווחו כי אתר רשת ויקטורי אינו נגיש לשימושם של אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה ולאחר פניית המרכז לעיוור לרשת אנו שמחים לבשר כי רשת הסופרמרקטים ויקטורי נעתרה לבקשת המרכז לעיוור בישראל להנגיש את אתר הקניות האינטרנטי שלה בהתאם לתקנות המתחייבות החוק.
    אציין כי ניכרת עשייתו המקצועית, האיכותית והמסורה של עו”ד ד”ר גיא אקוקה, הממונה על פניות הציבור במרכז לעיוור בישראל, שטביעות אצבעותיו ניכרות בכל אחד מהנושאים עליהם אנו עומלים.

לסיום אומר כי הייצוג וקידום הפעילות לטובת הציבור שלנו, אינו יכול להצליח, ללא סינרגיה ושיתופי פעולה הדוקים עם הגופים שבשטח ולראייה – יחד אנו מצליחים!
אני מבקשת לנצל את הבמה לצורך העברת הערכתי החמה לכל השותפים לדרך.

עדכון בנושא מכשיר נגיש למדידת רמת הסוכר בדם לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה

בניוזלטר שפורסם בתאריך ה19/1/2022 פרסמנו הודעה, לפיה מנכ”לית המרכז לעיוור, הגב’ רז אסולין, פנתה למשרד הבריאות ולקופות החולים בבקשה לאשר לחולי סוכרת המחזיקים בתעודת עיוור לקבל מד נגיש  (מדבר) לבדיקת רמת הסוכר בדם.
קופות החולים כללית ומאוחדת הודיעונו כי מכשיר נגיש למדידת רמת הסוכר בדם יינתן לנושאי תעודת עיוור החולים בסוכרת, ללא כל תשלום.
אנו שמחים לבשר כי קופת חולים מכבי הודיעה לנו כי קיימים ברשותה מכשירים למדידת סוכר בדם המונגשים לציבור האנשים עם לקויות ראייה ועיוורון וכי המכשירים הינם מסובסדים אחת לשלוש שנים לבעלי ביטוחים משלימים.
אנא פנו לרופאי המשפחה ולמנהלי מרפאות מכבי, שיידעו למסור לכם מיידע נגיש ומפורט אודות המכשירים המדברים למדידת סוכר בדם.

מיזם משותף של מרכז לעיוור בישראל עם חברת מקס אימפקט

המרכז לעיוור בישראל שמח לבשר על קידום מיזם עם חברתMax impact , שמקדישה את פעילותה לתועלת הציבור ומפתחת מיזמים שונים לרווחתו.
המיזם הנדון מבקש לתת מענה למגוון רחב מאוד של צרכים של קהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, בדרך של פרויקט דיגיטלי ליצירת קהילה שתחבר בין אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה ובין אנשים רואים.
על מנת שנוכל להפיק את המירב מהפרויקט ולחדד את הצרכים של קהילת האנשים עם מגבלת ראייה הוכן שאלון מקיף, שנשמח שתקדישו זמן למלא אותו.

נדגיש כי השאלון הינו אנונימי, ישמש לצורכי מחקר ולמידת צרכי הקהילה בלבד ותוצאותיו ישמרו במאגר סגור.

למענה על השאלון אנא לחצו כאן.
כל מי שזקוק לסיוע במילוי השאלון מוזמן ליצור קשר עם ילון גינת בטלפון 03-7915574 . במידה ואין תשובה – אנא השאירו הודעה בציון שם ומספר טלפון ואנו נחזור אליכם בהקדם למילוי השאלון.

הודעה מטעם חברת Right Hear

אנחנו נרגשים לשתף אתכם בחדשות טובות ובעדכונים האחרונים על הנגשות, שנעשו באמצעות מערכת של רייט היר. מקומות רבים החליטו להצטרף למהפכה ולהנגיש את מקומם עבור אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, ולפניכם כמה מהמקומות הבולטים ביותר:
מיקרוסופט – החלק המעניין! מיקרוסופט לא מפסיקה להפתיע והחליטה להנגיש את המשרדי החברה בהרצליה עבור ציבור האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה. כבר הרבה זמן לא ראינו מחויבות כזאת לנגישות. אם אתם מחפשים חברה שמבינה את הצרכים שלכם, אין מה לחפש רחוק יותר, מצאתם! לסרטון נחמד לחצו כאן .

פיצה האט – החלק הטעים! נכון שיש משהו בפיצה? מעטים יכולים לסרב לה! פיצה האט הנגישו את כל הסניפים בכל רחבי הארץ, כך שלא משנה היכן אתה נמצא, הסניף הקרוב אליך יהיה נגיש עבורך!

ספארי החלק החוויתי! הייתם בספארי לאחרונה? היה לכם קשה להסתדר לבד? אז זהו! נגמר! הספארי ברמת גן הנגיש בצורה מיטבית את המתחם והוא מציע חוויה ייחודית למי שלא יכול לבקר ללא סיוע. כאשר תבקרו את בעלי החיים, האפליקציה תקריא לכם את המידע הרשום על כל חיה! אז יאללה, נוסעים לבקר? רוצים טעימה? לסרטון לחצו כאן .

קניוני עזריאלי – החלק שיגרום לנו להוציא את הארנק! קניוני עזריאלי החליטו להנגיש עבורכם את הקניון (לרבות החנויות והמסעדות שבו) במודיעין, מלחה בירושלים, איילון ברמת גן ועזריאלי בתל אביב!

תיאטרון הבימה – החלק התרבותי! מחפשים תיאטרון מונגש? החלטנו לשנות את התפיסה המחשבתית ולהנגיש תיאטרון כי לכולם מגיע ליהנות מהצגות ומופעים! תיאטרון הבימה  מתרגש לספר לכם שהוא הנגיש עבורכם את כל התיאטרון! אז יאללה בואו לנסות ותספרו לנו איזה מופע או הצגה מעניינת ראיתם!

זאת רק ההתחלה. אנחנו ממשיכים להנגיש ונמשיך לעדכן אתכם בכל ההנגשות המיוחדות שלנו  וזה בדיוק הזמן להרים להם וללכת לבקר! נשמח אם על הדרך תעזרו לנו להשתפר ותתנו לנו חוות דעת על השימוש שלכם באפליקציה. תהנו 🙂
מוזמנים להצטרף בלינק לקבוצת הוואטסאפ שלRightHear, להצטרפות לקבוצה לחצו כאן: או דברו איתנו בטלפון הבא 072-3957671

אירועי “פברואר יוצא מן הכלל” בנתניה

במסגרת אירועי “פברואר יוצא מן הכלל” יתקיים האירוע החגיגי “מוסיפים על האור”. האירוע יתקיים ביום רביעי 16.2.2022 בשעה 18.30 בהיכל ע”ש “ספי ריבלין” במתנ”ס קירית השרון ברחוב טום לונטוס 31 בנתניה.
עלות כרטיס לקהל הרחב עומדת על 30 ₪. עלות כרטיס ליוצרי האסופה “מוסיפים על האור” ולאנשים עם מוגבלות ולמלוויהם עומדת 15 ₪ בלבד.
האירוע יונחה ע”י ד”ר אבשלום קור וייקחו בו חלק האומנים הבאים: אוזי (זמרת אורחת כבדת שמיעה), הזמרת והיוצרת רחלי וולשטיין, הפסנתרן רועי גינת (אומן עם אוטיזם ועיוורון), החצוצרן אפי פרנקל והמתופפת אילת פיינברג.
תמלול האירוע: הגב’ נויה ספיבק. תרגום לשפת הסמנים: הגב’ צביה ברונשטיין.
כמו כן, יתקיים מופע מרהיב של רקדנים על גלגלים בהשתתפות נחום פריטל, אנה ויישבן, מיטל וקס ושריי נגלב.
הקראת קטעי שירה ע”י הסופרת שרה אהרוני, השחקנית ענת בר נוי והגב’ יוספה אבוגדה (אישה עם עיוורון).

ניתן לרכוש כרטיסים באתר מתנ”ס קריית השרון בטלפון 09-8820729 או באמצעות אתר המתנ”ס בכתובת www.matnasgan.org.il.

להזמנת כרטיסים מוזלים לאנשים עם מוגבלויות ולמלוויהם אנו פנו לגב’ אסתי אברהם קושמרו 050-543-5781 ולגב’ רפאלה ורדי 052-360-5629 .

בנוסף, תתקיים תערוכה של יוצרי האסופה “מוסיפים על האור” לזכרו של מר נתי ביאליסטוק-כהן ז”ל, חבר ושותף לדרך.

 

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, הצעה ועניין,
בטלפון 03-7915555 ובמייל
isaelblindcenter3@ibcu.org.il

 

Print Friendly, PDF & Email